+421 32 658 53 94

Laugaricio Lifestyle Blog

Čo o vás prezrádza obľúbená farba oblečenia?

Aj vy patríte k ľuďom, v ktorých šatníku prevláda jedna - dve farby? Prečítajte si, čo výber daných farieb o vás prezrádza.

Švajčiarsky psychiater Carl Gustav Jung zistil, že extroverti dávajú prednosť teplým farbám, introverti majú zase radšej studené farby. Aj prevaha konkrétnej farby oblečenia v šatníku veľa napovie o človeku. Ktorú farbu nosíte najradšej vy?

ČERVENÁ
Červenú obľúbujú najmä extroverti, energickí, cieľavedomí ľudia, silné osobnosti. Radi skúšajú nové veci, vždy sa snažia dosiahnuť všetko, o čom snívajú. Sú vašniví a temperamentní. Dokážu hlboko milovať, no i nenávidieť. Nosia ju aj tvrdohlaví a panovační ľudia. Nie je vám červená sympatická? Znamená to, že neradi meníte zabehnuté veci za niečo neznáme. 


Desigual

RUŽOVÁ
Ružová farba zväčša vyjadruje lásku, sentimentalitu, empatiu a pozitívny postoj, najčastejšie sa spája s jemným ženským pohlavím. Bledo ružovú nosia najmä tiché a skromné povahy. Tmavé odtiene preferujú viac staršie ženy. Staro ružová je vnímaná ako prejav elegancie a konzervatívnosti. Keď často nosíte ružovú, vyjadrujete, že túžite po harmónii v láske a vzťahoch, poukazuje na citlivú, jemnú a romantickú stránku vašej osobnosti. Ak sa ženám na ich oblečení ružová nepáči, chcú byť zväčša emancipované a nezávislé.

FIALOVÁ
S obľubou ju nosia ľudia, v ktorých je vášeň, ale aj pokojné uvažovanie, množstvo emócií aj sebaovládania. Často ide o nepredvídateľné osobnosti. Fialovú farbu zvyknú voliť ľudia diplomatickí, zdržanliví a uzavretí, ale aj umelci, ľudia s fantáziou a s tvorivými schopnosťami. Spája sa aj s hormonálnymi výkyvmi, preto ju majú radi ľudia v puberte, tehotné ženy, či ľudia s poruchami štítnej žľazy.

ŽLTÁ
Žltú nosia najmä extroverti, optimisti, aktívni, vzdelaní a citovo založení ľudia, ktorí mavajú veľa dobrých nápadov. Ide o prívetivých ľudí, ktorí milujú život a majú zmysel pre humor. V žltom oblečení sa cítia ešte radostnejšie a podporujú svoju fantáziu. Osoby striktne odmietajúce žltú farbu môžu patriť k ľuďom, ktorí sa často cítia podráždene, izolovane a mávajú pocit prázdnoty.

GATE

ORANŽOVÁ
Je farbou optimizmu a pozitívnej energie, podporuje trpezlivosť a vytrvalosť. Ak patríte medzi ambiciózne a zvedavé osoby, zrejme máte nejaký oranžový kúsok v šatníku.

HNEDÁ
Ľudia obľubujúci hnedú majú radi racionálne riešenie problémov, rodinnú pohodu, obľubujú pokoj, ticho a nemajú radi náhlenie a komplikácie. Ak sa cítite unavení, oblečte sa do hnedej. Upokojí a uvoľní vás. Nie je vhodná pre ľudí so zmyslom pre výstrednosť a originalitu.

ZELENÁ
Zelenú nosia tí, ktorí dokážu dodať istotu a bezpečie. Sú presvedčení o svojich názoroch, snažia sa byť dôslední a racionálni. Ak vám zelená príjemná nie je, môže to byť nízkym sebavedomím.

Mr. Jeans

MODRÁ
Modrú obľubujú vnímaví, empatickí a citovo založení ľudia, ktorí si zakladajú na duševnom živote, môžu však byť dosť tvrdohlaví. Vyjadruje pocit vnútorného pokoja, vyrovnanosti a cieľavedomosti. Rovnako predstavuje tiež konzervatívnosť, eleganciu a minimalizmus, podporuje túžbu a snenie. Ľudia, ktorí nemajú radi modrú farbu, môžu mať pociť, že niekto obmedzuje ich osobnú slobodu a často sa cítia nespokojne.


ALPINE PRO

BIELA
Tí čo nosia bielu, zväčša cítia absolútnu slobodu, sú otvorení, úprimní, prevláda u nich logické myslenie, veria, že svet je plný možností bez akýchkoľvek prekážok. V bielej farbe si priam priťahujú nové zážitky a energie. Je to veľmi neutrálna farba, nikoho neurazí a môže byť atraktívna pre všetkých. Kto nerád nosí bielu, je možné, že sa bojí nových vecí a začiatkov.

ČIERNA
V čiernej vyzerá dobre takmer každý, je znakom elegancie, luxusu a zrelosti. Je šik na rande, hodí sa pre manažérov a je ideálna počas chudnutia. Spája sa však aj so smútkom či agresivitou. Príliš časté uprednostňovanie môže byť znakom toho, že jej nositeľ má nejaké tajomstvá, o ktoré sa nemôže s nikým podeliť. Preferujú ju skôr autoritatívne a silné povahy. 


TOMMY HILFIGER, CALVIN KLEIN

ŠEDÁ
Je znakom rovnováhy, symbolom pokoja a zrelosti. Často ju obľubujú najmä starší ľudia a ľudia, ktorí neradi priťahujú pozornosť a snažia sa udržať neutrálny postoj. Odporúča sa kombinovať s inými farbami, pretože pohlcuje energiu, predstavuje jednotvárnosť a môže vyjadrovať strach či depresiu. So živými energickými farbami však vytvára vysoko elegantný efekt.

Sedia dané charakteristiky aj na vás?

10.9.2021

© ARSYLINE 2017
Upozornenie
Zavrieť