+421 32 658 53 94

Laugaricio Lifestyle Blog

ŠŤAVNATÉ LETO JE V PLNOM PRÚDE!

Šťavnaté ovocie plné farieb a množstva vitamínov je v lete mimoriadne obľúbené na raňajky, ako dezert alebo rýchly snack. Medzi najobľúbenejšie jednoznačne patria melóny, jahody, maliny, čučoriedky, jablká, či hrozno. Ktoré najviac obľubujete vy? Vyrazte do slnkom rozpálených ulíc vo farbe vášho favorita.

ČERVENÝ MELÓN

Aj keď s ním nakladáme ako s ovocím, vedeli ste, že ide o zeleninu? Okrem toho, že perfektne prečistí telo vďaka vysokému obsahu vody a málo kalóriám, obsahuje aj množstvo vitamínov, najmä A, C a vitamíny skupiny B. Vďaka aminokyseline L-cytrulín pomáha proti svalovej horúčke. Semienka pomáhajú na liečbu obličkových kameňov.

Orsay:
BROSKYŇA

Broskyne pomáhajú bojovať proti rakovine, bránia vzniku cukrovky, majú protistresové účinky, pomáhajú udržiavať zdravé trávenie, posilňujú imunitu, zlepšujú zdravie kostí a zubov. Fenolové zlúčeniny prítomné v šupke a dužine pomáhajú udržiavať nižšie hladiny (zlého) LDL cholesterolu a stimulujú HDL cholesterol. 

Levi's,Alpha Industries

CITRÓN

Kyslá svieža citrónová limonáda, zmrzka a zákusky sú vítanou maškrtou počas leta. Najväčším prínosom citrónu je vysoká dávka vitamínu C, ktorý posilňuje imunitný systém a chráni nás pred infekciami. Okrem toho vďaka flavonoidom regeneruje väzivové tkanivá, urýchľuje rast vlasov a nechtov, zlepšuje zrakovú schopnosť a spevňuje cievy. Urýchľuje hojenie rán, odstraňuje krvácavosť ďasien a zmierňuje paradentózu.

GANTČUČORIEDKY

Patria medzi najzdravšie ovocie na svete, doprajte si ho tak často, ako máte chuť. Chránia imunitný systém a telové bunky pred voľnými radikálmi, pomáhajú čistiť krv, citeľne omladzujú organizmus, udržiavajú zdravý cievny systém, znižujú krvný tlak, regenerujú očné farbivo. Pomáhajú pri hnačke a iných črevných ťažkostiach a pri problémoch so zažívaním. Upokojujú nervy, miernia bolesti a liečia problémy s chudokrvnosťou.

NAPAPIJRI, Pepe Jeans

DRAČIE OVOCIE

Toto krásne exotické ovocie ste možno ochutnali na dovolenke, alebo ste ho už objavili aj na pultoch našich predajní. Šupka je nejedlá a je sa len dužina so semiačkami vnútri. Keď po ňom siahnete, môžete si vďaka nemu výborne podporiť trávenie, znížiť hladinu zlého (LDL) cholesterolu, alebo hydratovať pokožku. Pomôže vám  tiež rýchlejšie zaspať, zlepší vám náladu,  sústredenie, pamäť a zdravie očí. Je známe ako prírodné antidepresívum.

Tommy Hilfiger, Calvin Klein
5.8.2021

© ARSYLINE 2017
Upozornenie
Zavrieť