+421 32 658 53 94

Laugaricio Lifestyle Blog

Veľký sprievodca svetom čižmičiek

Skôr ako sa vyberiete na romantickú vychádzku pestrofarebnou jesennou prírodou či mestom, vydajte sa s nami na potulky svetom čižiem a čižmičiek. Prezradíme vám pár zaujímavostí o tomto najstaršom druhu obuvi.

Vedeli ste napríklad, že anglické pomenovanie heeled patrí čižmám na podpätkoch? Nízke či vysoké, ihličky alebo hrubé podpätky, siahame po nich vždy, keď chceme byť sexy a elegantné. Krásne zvýrazňujú krivky našich nôh a kombinovať ich môžeme s úzkymi džínsami, elegantnými nohavicami, ako aj s krátkymi sukničkami.Shooties sú obľúbené členkové čižmičky, ktoré sú praktickým mixom topánok a klasických čižiem. Prechodíme v nich celú jeseň a dodávajú nám dievčenský šmrnc. Kombinovať ich môžete napríklad s džínsami a oversize svetrami či pončom. 
Keď sa povie rain, možno začnete šípiť, že tentoraz sa budeme točiť okolo daždivého počasia. Gumáky uzreli svetlo sveta už v roku 1800 a spočiatku ich nosili aristokrati, neskôr farmári a nakoniec vojaci. Dnes patria v rôznych prevedeniach, štýloch a farbách do šatníka každej praktickej ženy, ktorá chce mať v daždivom počasí nôžky v suchu a zároveň byť šik.Pre všetky odvážne ženy sú tu čižmy, ktoré sa označujú aj cowboy. Napriek tomu, že si obľubu získali ešte v časoch, keď sa prériami preháňali prví kovboji, stále sú nadčasovo moderné a šik… Na jeseň ich môžete skombinovať s džínsami a flanelkou a so šálkou horúceho čaju si urobiť krásny večer na terase chaty. 
Wide Calf je označenie, ktoré sa používa pri čižmách s rozšírenou lýtkovou časťou a lemom. Krásne sa hodia ženám s barokovejšími krivkami, ktoré chcú byť sexy a príťažlivé. Stačí, keď si k nim oblečú šaty strihu lahodiacemu krivkám a moderný kabát a určite z nich žiaden muž nespustí oči. 

Ďalší typ čižiem, ktorý by určite nemal chýbať v našom šatníku, sú šnurovacie lace up – ideálne pre  všetky rebelky, ktoré dávajú prednosť sviežemu mladíckemu štýlu. Šik sú zladené s oversize kabátom a veľkými pestrými šálmi. 

Nech už sa rozhodnete osviežiť svoj šatník ktorýmikoľvek trendy čižmičkami, pozrite si novinky v CCC. S prehľadom určite nájdete tie správne, v ktorých si užijete krásy jesenného počasia. 


7.10.2020

© ARSYLINE 2017
Upozornenie
Zavrieť