+421 32 658 53 94

Laugaricio Lifestyle Blog

Vytvorte si nástenku snov - VISION BOARD

Vision board je vynikajúci spôsob, ako si na prelome rokov vytvoriť obraz toho, čo chcete počas celého nasledujúceho roka vo svojom živote dosiahnuť, zmeniť a zažívať. Ako chcete aby váš život vyzeral v rôznych oblastiach ako sú vzťahy, práca, cestovanie a voľný čas, zdravie atď. Čo chcete aby sa zlepšilo oproti minulému roku a čo nové chcete mať vo svojom živote. Dáte si vlastne na papier to, aký by mal byť život v roku 2022 podľa vašich predstáv a túžob a spravíte tak dôležitý krok k ich plneniu.

VISION BOARD AKO PRVÝ KROK K ŽIVOTU PODĽA SVOJICH PREDSTÁV

Ste skeptickí, prečo by ste si túto nástenku snov mali spraviť? Treba si uvedomiť, že najmä vtedy, keď si stanovíte svoju víziu ako by mal váš rok (a budúci život) ideálne vyzerať, môžu sa začať otvárať možnosti, ako sa dá táto vaša predstava dosiahnuť. Ak sa nezamyslíte, čo sú vaše priority a čo vlastne chcete, možno budete počas roka smerovať energiu do tých oblastí, ktoré vám neprinášajú radosť a sú pre vás menej dôležité ako ostatné. 

Mnohí ľudia, ktorí si robia nástenku snov pravidelne, vidia jej dôležitosť a silu. Na konci roka s prekvapením rekapitulujú a uvedomujú si množstvo splnených predstáv, o ktorých možno na začiatku roka ani neverili, že sa naozaj splnia. Alebo netušili, ako ich dosiahnu. Keď na ne však sústredili svoju pozornosť, spôsoby, motiváciu, či odvahu na ich dosiahnutie postupne našli. Či už odvahu zmeniť prácu, vyriešiť si vzťahové problémy, spôsob ako vyriešiť vlastné bývanie, motiváciu žiť zdravšie atď. 

Nebuďte však sklamaní, ak sa všetky vaše sny nesplnia. Možno ste si stanovili nereálne sny, alebo sa život nepredvídateľne skomplikoval, to sa stáva. Pri každoročnom zamyslení je však oveľa väčšia šanca, že pôjdete tým smerom, ktorý vám bude prinášať čo najviac radosti.


POSTUP VYTVORENIA VLASTNEJ NÁSTENKY SNOV

1. KROK
Najskôr si spíšte do zošita/na akýkoľvek papier svoje sny a predstavy. Začnite spísaním kategórií, ktoré sú pre váš dôležité. Môžu to byť napríklad: MANŽEL/MANŽELKA, DETI, ZDRAVIE, PRÁCA, CESTOVANIE, VOĽNÝ ČAS A ZÁĽUBY, POHYB A ŠPORT, VZDELÁVANIE, ČAS PRE SEBA, DOMOV a iné. 

Potom sa zamyslite a napíšte si ku každej kategórii ideálnu predstavu na rok 2022. Povoľte uzdu fantázii a riaďte sa svojím srdcom. Nerozmýšľajte dlho, zapíšte si čo vás hneď napadne, a potom si znova prečítajte, čo ste napísali. Páči sa vám predstava, že by sa vám daná vec splnila? Spravili by ste všetko potrebné, aby ste daný cieľ dosiahli? Nemusíte teraz vedieť, ako to dosiahnete. Stačí, že po danom cieli naozaj a úprimne túžite. Ak to však nakoniec nie je vaša naozajstná túžba, danú vetu vyškrtnite. Píšte v prítomnom čase, ako keby to už bola realita. Príklad:

MANŽEL/MANŽELKA 

 • Chodíme pravidelne na rande len my dvaja.
 • Viac sa rozprávame. 
 • Denne si prejavujeme lásku.

ČAS PRE SEBA 

 • Pravidelne relaxujem a trávim čas sám/sama tým čo ma baví (masáž, vaňa, kniha, joga)
 • Viem povedať NIE. Vážim si svoj čas. Nesnažím sa každému vyhovieť.

ZDRAVIE 

 • Spím dostatočne a cítim sa vďaka tomu sviežo. 
 • Jem DENNE ovocie a zeleninu, mám veľa energie. 
 • Cvičím alebo behám aspoň raz týždenne, som viac a viac fit a vyzerám skvele.

PRÁCA 

 • Robím prácu, ktorá ma veľmi baví!

 • Zarábam xxx EUR mesačne
 • Efektívne si organizujem čas. Niektoré aktivity delegujem na ostatných.

DOMÁCNOSŤ 

 • Mám svoju kuchyňu snov, kde sa varí jedna báseň. 
 • Mám útulný domov, v ktorom sa cítim skvele.

CESTOVANIE  

 • Chodím na krásne výlety po celom Slovensku.
 • Zažijem plavbu na výletnej lodi.

.... a iné, pre vás dôležité oblasti.

2. KROK
Nájdite k jednotlivým kategóriám výstižnú fotku (svojho partnera, detí...), obrázok - z časopisu, internetu (nájdete cez Google alebo napr. na Pixabay.com a vytlačte ho na tlačiarni), prípadne si nakreslite. Jedna fotka/obrázok je viac ako tisíc slov. Použiť môžete napr. obrázok destinácie, do ktorej túžite cestovať, kuchyne, akú by ste chceli mať, postavyv, akú by ste chceli dosiahnuť.

3. KROK
Vezmite veľký papier/výkres. Napíšte naň nápis VISION BOARD 2022 alebo po slovensky NÁSTENKA SNOV 2022. Do stredu papiera môžete nalepiť svoju fotografiu. Teraz naň prepíšte jednotlivé kategórie zo zošita a všetko, čo v rámci nich chcete dosiahnuť. Ku každej nalepte fotografiu alebo obrázok, prípadne ho nakreslite. Každú kategóriu na iné miesto na papieri tak, aby ste rovnomerne zaplnili celý papier. 

A je to. Vision board umiestnite napríklad nad svoj pracovný stôl, do spálne alebo na iné miesto, kde sa raz za čas pozrite a pripomeňte si svoje ideálne smerovanie v dôležitých oblastiach vášho života. Veľa šťastia v plnení snov!

28.12.2021

© ARSYLINE 2017
Upozornenie
Zavrieť